PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234467}

Gdzie jesteś, Amando

Gone Baby Gone
7,1 43 372
oceny
7,1 10 1 43372
7,2 17
ocen krytyków
Gdzie jesteś, Amando
powrót do forum filmu Gdzie jesteś, Amando

Ben Affleck zaserwował nam film na pozór prosty, jednak z fantastyczną puentą, wątkiem
skłaniającym do refleksji. Nie da się stwierdzić, czy bohater (grany przez młodego z braci
Affleck) podjął dobrą czy złą decyzję, bo czy tak naprawdę wszystko da się określić mianem -
dobre - złe? Białe - czarne? Bohatera rozdziera możliwość wyboru między własną moralnością i
honorem, a normami społecznymi i racjonalnością. W tym wypadku nie istnieje "dobra",
"słuszna" decyzja, ponieważ każda będzie zła. Zdaje sobie sprawę, że B. Affleck ma wielu
przeciwników jeśli chodzi o jego talent aktorski, jednak jako scenarzysta radzi sobie fantastycznie i to nie ulega wątpliwości - Najpierw genialny "Buntownik z Wyboru" teraz "Gdzie
jesteś Amando", przede mną jeszcze "Miasto złodziei", który również reżyseruje.

Moja ocena: 8/10

Polecam

ocenił(a) film na 8
TylerDurdenmind

zdecydowanie popieram opinie. ben jest o wiele lepszym scenarzystą, a po miescie zlodziei uważam ze jeszcze lepszym reżyserem, niz aktorem, bo w tym zadaniu przeważnie średnio sie spisywal, najcześciej poprawnie. bardzo mnie rozczulila ostatnia scena. szlachetny bohater, ktory poza zabojstwem tego pedofila podejmuje decyzje wylacznie zgodne z normami moralnymi, religijnymi i prawnymi, niedopuszczajac do siebie mysli pozwolenia nawet na mniejsze zlo, cierpi jakby byl tym zlym i chyba tak odbiera go w większości otoczenie . to nie tak mialo być - mysli widz. a jednak. witamy w swiecie gdzie bycie dobrym czlowiekiem to niemal zbrodnia. mlody affleck ma specyficzny sposob gry aktorskiej, ale jak dla mnie swietnie wpasowal sie w role kolesia z bostonu, ktory chodz w swej prawilności jest lekko naiwny to jednak ma troche z cwaniaczka, czyli typowy rodowity bostończyk:D nie żaluje ani sekundy spędzonej przed filmem. dobre kino, ale niestety trzeba przyznać ze nie na tyle aby określić je jako wybitne, ocena jw. 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones