PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234467}

Gdzie jesteś, Amando

Gone Baby Gone
7,1 43 166
ocen
7,1 10 1 43166
7,1 16
ocen krytyków
Gdzie jesteś, Amando
powrót do forum filmu Gdzie jesteś, Amando

Film bylby duzo lepszy gdyby nie glowny bohater ktory wg mnie kompletnie nie potrafi grac i z aktorstwa powinien zrezygnowac. Czy komus sie podoba jak on gra?! tak mnie wkurzal ze wiele razy chcialam film wylaczyc

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

dokładnie!!! ten C. Affleck zagrał okropnie, sztucznie, z miną poker face cały film. Znajomości skrzywdziły główną rolę, ja bym lepiej go zagrała

ocenił(a) film na 8
fairy_fw

wciąż lepszy niż brat

ocenił(a) film na 3
Jajkonatwardo

No bez przesady… Lepiej gtaja w filmach do TV ze srednia 3 gwiazdek… W ogole nie pasowal do tej roli… Do tego z tym marudzacym glosem…popsul film…

ocenił(a) film na 6
s_gorzka

podzielam - 6/10 !!!

ocenił(a) film na 2
s_gorzka

mnie caly film wkurzal, a nie konkretny aktor, to sie nadaje na odcinek Kryminalne zagadki z Maiami a nie film pelnometrazowy jak bym chcial takie historyjki ogladac to wystarczy ze wlacze w tv pierwszy lepszy serial typu "zabili go i uciekl.." i mam tego pelno,.. thx

ocenił(a) film na 4
Berserk1

Popieram. Casey gra słabo i cały film jest ogólnie kiepski.
Nie wiem skąd się wziął E. Harris w takiej pozycji.

użytkownik usunięty
Berserk1

To idź oglądaj avengersów i innych kretynów jeśli nie lubisz bardziej ambitnych filmów. Tutaj akurat scenariusz i zakończenie były nieszablonowe i zaskakujące. Mnie nie interesują x-meni, hobbity i kretyni to nie oceniam...

To jest "bardziej ambitny" film? heh.

ocenił(a) film na 3

Przeciez to film klasy B lub nawet C…

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

A już myślałam, ze nikt nie potrafi być tak drewniany jak Ben :)

anka16

haha ja tez kiedys myslalam ze Bena nikt nie przebije az zobaczylam brata. Ci panowie powinni byc przestroga dla innych aktorow jak sie NIE POWINNO grac.

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Nie masz wrażenia, że on ma zadrutowane szczęki i dlatego prawie nie porusza wargami?? Jak kukiełka brzuchomówcy. Wkurzał mnie przez cały film. Aż miałam ochotę wrzasnąć "pokaż jakieś emocje!" :) Jak lektor iwo ;)

ocenił(a) film na 8
anka16

A wiesz co to jest w ogóle akcent? Nie mówiąc już o "manierze" bostońskiej? To tak właśnie miało wyglądać. Benowi zależało, aby brzmiało to właśnie jak z jego rodzinnych stron. Amy Ryan specjalnie uczyła się tego akcentu, aby móc wypaść wiarygodnie - jakby była z tej właśnie bostońskiej, robotniczej dzielni. Dostała nawet za to nominację.

ocenił(a) film na 3
naiwokark

To juz lepiej wziac kogos z Nowego Jorku… Dziwi mnie, ze aktorzy ucza sie kiepskiego grania specjalnie do filmu… Zawsze wydawalo mi sie, ze chodzi o to by zagrac najlepiej…

s_gorzka

Co Ty bredzisz. Zarówno Casey jak i Ben to uznane i liczące się osoby w tym biznesie. Casey zresztą pokazał co potrafi zrobić na ekranie i posiada nawet nominacje do Oskara na swoim koncie.

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

Mi się podoba.

ocenił(a) film na 4
s_gorzka

Oglądam i myślę sonie "Ten aktor gra jak drewno. No tak, reżyseruje Ben to pewnie nie potrafi nic wykrzesać z głównej postaci.". Wchodzę tutaj i dopiero zauważam, że to jego brat. I wszystko stało się jasne.
Może Caseya stać na coś więcej, ale na pewno nie w duecie z Benem.
Ben też miewa przebłyski talentu ale i tutaj to pewnie kwestia dobrego reżysera, który wie jak naprowadzić swoją ekipę.

ocenił(a) film na 7
littlelinkinquar

Nie mam cienia wątpliwości, że pisząc ten post tracę bez sensu czas. Może go przeczytają 2-3 osoby, może jedna przez tydzień zapamięta. A i tak już jutro w kilku tematach pojawią się opinie w stylu "ma zadrutowane szczęki", "gra jak drewno", "brzuchomówca" czy "przykład jak nie należy grać".

Nie jesteśmy pępkiem świata i nie możemy wymagać, by wszyscy aktorzy grali pod nasze oczekiwania. Pomieszkajcie trochę w Stanach a zobaczycie, że Casey perfekcyjnie odegrał typowego chłopaka z przedmieścia - nie chcę przy tym wchodzić, czy musiał grać, czy był po prostu sobą. Specyfika amerykańskiej wymowy leży w minimalnej mimice, co łatwo zauważyć na twarzach starszych ludzi. U większości starszych Amerykanów zwiotczenie skóry pojawia się przed pierwszymi zmarszczkami, u Europejczyków (szczególnie Brytyjczyków) zwiotczenia latami nie widać na "pooranej" twarzy.

Jeśli komuś taka gra przeszkadza, to sugeruję ograniczenie się do oglądania filmów o Jasi Fasoli i Ace Ventura - tam wyrazistej mimiki nie zabraknie.

ocenił(a) film na 8
staryzgred

O, i oto konstruktywna wypowiedź. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Gra aktorska to nie tylko mimika (czasami jak w przypadku Carreya czy Atkinsona bardzo wymuszona). Czasami wystarczy jakiś gest, czy specyficzne spojrzenia.

ocenił(a) film na 8
chemas

Otóż to! uwielbiam aktorów(zwłaszcza facetów) z pokerową twarzą

ocenił(a) film na 8
staryzgred

no sorry, mieszkam w Los Angeles od kilku lat i nie wciskaj tu takich glupot, ze on zagral jak typowy chlopak z przedmiescia :D Casey po prostu stoi i recytuje co ma napisane na kartce. na tym sie konczy jego rola. I tak, ja oczekuje od kazdego filmu wysokiej i spektakularnej gry aktorskiej (tym bardziej dlatego ze to film w ktorym gra m.in Morgan Freeman), jakbym chciala ogladac amatorke to poszlabym na przedstawienie do szkoly, a nie na seans do kina

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Dyskutować nie zamierzam ale trafiłaś kulą w płot. Szukanie typowego amerykańskiego chłopaka z przedmieścia jest, w Los Angeles, z góry skazane porażkę - łatwiej takiego znaleźć nawet w Warszawie. Cała Kalifornia jest daleka od "typowego amerykanizmu", Los Angeles szczególnie.
Przyznaję Ci rację, że Casey w niczym nie przypomina spotykanych przez Ciebie mieszkańców Los Angeles ale akcja filmu toczy się w Bostonie, na wschodnim wybrzeżu.

s_gorzka

Oh, niesamowite, mieszkasz w Los Angeles i uzywasz internetu w Independence Day? Powinni cie deportowac za nieamerykanska postawe (zart). Spedzilam duzo czasu w Los Angeles i naprawde nie lubie tego miasta. Wolalam wrocic w "chlodniejsze" klmiaty. Niestety globalne ocieplenie sprawia, ze powaznie sie zastanawiam nad Biegunem.
Co do tematu, zgadzam sie z przedmowca. Nie wiem gdzie uswiadczylas typowego amerykanskiego chloptasia z przedmiesc w tym cholernie goracym miescie. Los Angeles oprocz nielegalnych imigrantow z Meksyku wypelniaja mlodzi chlopcy z Ohio, Nebraski i innych dziur, probujacy realizowac swoj hollywoodzki sen. Trudno ich nazwac chlopakami z przedmiesc.
Nie mam nic do zarzucenia Casey'mu. Widzialam juz gorszych aktorow. I nie wiem dlaczego wszyscy sie rozplywaja nad Morganem Freemanem. Swietny aktor, ale filmy robi kiepskie. To wprost proporcjonalnie do Bena Afflecka.


ocenił(a) film na 8
cumartesi

hehe, dobrze powiedziane, jeżeli można zarzucić drewniane aktorstwo Casey'owi. to równie dobrze Freeman'owi, Depp'owi itp.

staryzgred

Slusznie prawisz. Dla mnie Casey od pierwszego filmu kiedy go zobaczylem jawi sie jako jeden z najlepszych aktorów. I tak zostalo do dzisiaj, lubie go ogladać i sluchać. W Manchesterze wszedl na szczyt.

ocenił(a) film na 5
s_gorzka

Prawda. Nie jestem nawet w stanie przypomnieć sobie w tej chwili drugiego równie beznadziejnego przykładu aktorstwa. "Drewno" Ben Affleck to przy tym człowieku Al Pacino. Ta rola to istna tragedia. Naprawdę coś strasznego.

googaify

Właśnie będzie Oskar

użytkownik usunięty
s_gorzka

Od tego masz ocenę roli aktora w filmie, a nie obniżasz ocenę za film. Przyznasz, że scenariusz i zakończenie były nieszablonowe.

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

Pozdrawiam wszystkich zakompleksionych polaczków, wasze żale.. zawsze działają na mnie pokrzepiająco :)

ocenił(a) film na 4
s_gorzka

Popieram, gościu słaby jak barszcz. Zastanawiałam się czemu Ben go zwiął...a to z braterskiej miłości:)

ocenił(a) film na 6
Madzia 34

Nom, słaby drewniak i w ogóle nie wie jak grać, pewnie dlatego zdobył Złotego Globa za rolę w tym roku i prawdopodobnie zgarnie też Oscara za "Manchester By The Sea" ;)

ocenił(a) film na 6
s_gorzka

Casey zgarnął Złotego Globa i prawdopodobnie zdobędzie też Oscara, więc w sumie dobrze, że nie zrezygnował ;)

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

Polecam obejrzeć tegoroczne Manchester by the sea. Casey daje najlepszy popis aktorstwa jaki widziałem, poza tym sam film jest świetny. Jeśli chodzi o Gdzie jesteś, Amando to najwyraźniej praca z Benem mu nie służy :D

s_gorzka

Właśnie będzie Oskar

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

hi hi hi ! dobry żart ;-)

ocenił(a) film na 8
Tobbik

A mnie obaj Affleckowie sie podobaja i doceniam ich talent. De gustibus...

ocenił(a) film na 1
s_gorzka

Potwierdzam i pozdrawiam, rola 0/10.

ocenił(a) film na 6
s_gorzka

Moim zdaniem całkiem dobry aktor. Może w tym filmie nie zagrał najlepiej w swojej karierze ale na pewno zagrał najlepiej z całej obsady której aktorstwo w tym filmie było na poziomie śledzia. Nie było tu żadnego aktora którego twarz wyrażałaby jakiekolwiek emocje. A Casey Affleck w takich filmach jak "Manchester by the sea" czy "Zabójstwie jessego jamesa przez tchórzliwego roberta forda" moim zdaniem zagrał naprawdę dobrze. Nie najgorzej wyszła mu też rola w "Zrodzonym w ogniu" czy "interstellarze".

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

Youtube gdzie jesteś amando recenzja kinomamiaka... obejrzyj i wróć do ogladania gumisiow.

ocenił(a) film na 8
s_gorzka

Dość stare wpisy, ale miło teraz poczytać wiedząc że to "drewno" dostało w zeszłym roku Oskara. Faktycznie znacie się na aktorstwie, na czym Wy się chowaliście?

s_gorzka

Mnie również wkurzał główny bohater. Przez cały film miał tę samą, skwaszoną minę.

ocenił(a) film na 9
s_gorzka

Mnie się podoba jego gra! Rewelacyjny aktor!!!

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Sorry, ale w porównaniu do Michelle Monaghan wypadł znacznie lepiej. Nie wiem co ona robiła w tym filmie, całe szczęście Affleck nadrobił słabą grę aktorską Monaghan , dzięki czemu film dało się oglądać.

ocenił(a) film na 6
s_gorzka

Bo on nie gra, on jest sobą.

s_gorzka

A mnie ciarki przyszły już po jego kilku zdaniach wypowiedzianych na początku filmu, a później były jeszcze mocniejsze - niesamowita autentyczność w oddaniu tragizmu kreowanej postaci - idealisty któremu tak trudno we współczesnym świecie... Poza tym niesamowicie spójny w każdym geście, mimice twarzy, tembrze głosu...
Jego aktorstwo to prawdziwy majstersztyk wzruszający do cna - mogłabym podziwiać jego kunszt godzinami, ze łzami w oczach dosłownie i kompletnie nie rozumiem tak skrajnych opinii!
Natomiast ta lafirynda Michelle Monghan z tępym spojrzeniem imbecyla i i otwartymi ustami glonojada psuła mi odbiór filmu w każdej scenie praktycznie, choć ostatecznie po tym jak okazała się pozbawioną uczuć istotą dla której empatia i miłość to dwa puste słowa stwierdzam że może był to jednak celowy zabieg reżyserski?

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

fatalnie zagrana postać aż mnie delikanie szlak trafiał od drewnianego aktorstwa... ogólnie troche za bradzo przerysowane postacie, mimo uwag film na plus

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Dostał Oscara więc coś tam chyba umie jednak

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Na 99% jest lepszym aktorem od Ciebie

ocenił(a) film na 3
s_gorzka

Z poczatku myslalem, ze to Borat…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones